Wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu.
RSS
czwartek, 17 listopada 2016

Nowoczesność stanowi oczekiwaną cechę w odniesieniu do aktualnie projektowanych pomieszczeń - wyjątkowo istotne staje się tworzenie oryginalnych i zaskakujących rozwiązań, które przyczyniają się do uzyskania pożądanych estetycznie rezultatów.

Trendy wnętrzarskie uwzględniają więc powyższe wymagania, oferując unikalne sposoby aranżowania przestrzeni pomieszczeń mieszkalnych.

Aranżacja wnętrz może wydawać się trudna, jednak przy odpowiednim stopniu zaangażowania i posiadaniu minimalnego zmysłu estetycznego stanie się przyjemnym zadaniem, prowadzącym do osiągnięcia widocznych i satysfakcjonujących efektów.

Podczas projektowania wystroju pomieszczeń niezbędne staje się uwzględnienie indywidualnych preferencji, wymagań i oczekiwań, jak również potrzeb mieszkańców odnoszących się do estetyki i funkcjonalności. Zapewni to wysoki stopień zadowolenia oraz satysfakcji podczas użytkowania pomieszczeń, sprzyjając pozytywnemu samopoczuciu i korzystnie wpływając na nastrój mieszkańców, jak również odwiedzających ich gości. Takim nowoczesnym trendem może być na przykład art - deco: http://www.domolubni.pl/urzadzic-wnetrze-stylu-art-deco/

15:43, lemonn2013
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 czerwca 2013

Z raportu NIK wynika, że jedna trzecia skontrolowanych z 46 szpitali nie wykorzystuje nowej aparatury zakupionej dzięki środkom UE. Izba ocenia, że wynika to z tego, że np. wnioski wypełniano ze świadomością, że nie ma wykwalifikowanej kadry, która obsługiwałaby sprzęty, czy też, że nie było odpowiednio przystosowanych gabinetów do pracy zakupionych maszyn.

Niestety, takie działania odbiły się negatywnie na funkcjonowaniu innych szpitali, które nie mogły się ubiegać o zakup niezbędnych dla ich diagnostyki sprzętów. Co więcej, takie postępowanie opóźniło dostawy, instalację i uruchomienie nowej aparatury w szpitalach, które ja zamówiły. Nie wspominając już o tym, że sześć z przebadanych szpitali pobierało opłaty za korzystanie z dofinansowanej przez unię aparatury.

Warto zwrócić uwagę, że w 2010 roku miała miejsce podobna sytuacja, kiedy to kontrola NIK wykazała, że 88% badanych szpitali korzysta z przestarzałego sprzętu, podczas gdy część z nich miała dostęp do nowej aparatury. Zdaje się, że jest to czas, aby pomyśleć nad usprawnieniem przepływu dofinansowań dla szpitali.

środa, 19 czerwca 2013

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27915/pap_czterech_spiacych_600.jpegSojusz Lewicy Demokratycznej promuje generała Wojciecha Jaruzelskiego, przygotowuje dla niego wielką fetę w Sejmie z okazji urodzin, pisze księgę zasług starego komunisty i o ile nie jest to dla nikogo dziwne, bo SLD bezpośrednio wywodzi się z PZPR to dziwne jest zachowanie władz Warszawy. O co chodzi? A o pomnik, który jest symbolem polsko-radzieckiego braterstwa broni. Hanna Gronkiewicz-Haltz wydała już 2 miliony złotych na jego renowację i zamierza z powrotem umiejscowić go na placu Wileńskim. Protestują mieszkańcy, organizacje kombatanckie, nawet inni politycy PO. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, minister kultury Bogdan Zdrojewski, Andrzej Kunert oni wszyscy negatywnie odnoszą się do ponownego ustawienia pomnika. Warszawski ratusz wie jednak lepiej i na siłę forsuje swoją wizję. Czym kierują się politycy, że za wszelką cenę pragną czcić pamięć naszych oprawców? Takie zachowanie na pewno pogorszy już i tak bardzo zły wizerunek Hanny Gronkiewicz-Waltz.

więcej przeczytasz na: http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-bukowskiego/55780-ofensywa-przeciw-warszawskim-reliktom-komunizmu-mam-nadzieje-ze-sprawa-pomnika-czterech-spiacych-a-takze-dwoch-innych-reliktow-sowieckiego-panowania-ruszy-wreszcie-z-miejsca

sobota, 01 czerwca 2013

Jarosław Gowin przyznał, że list otwarty, jaki w ostatnim czasie skierował do Platformy Obywatelskiej, może wpłynąć na notowania partii.  Uważa on jednak, iż jego główną intencją było sprowokowanie do dyskusji programowej wewnątrz partii, gdyż tylko wówczas będzie ona w stanie odbudować zaufanie Polaków.

Jak każdy zapewne wie, Jarosław Gowin wywołał spore zamieszanie oraz kontrowersje swoim listem otwartym do partii. Jego partyjni koledzy uważają, iż to działanie celowo miałoby zaszkodzić PO, a Gowin powinien się wstydzić takiego zachowania, gdyż pokazał całkowity brak lojalności.

Gowin uważa, iż osoby o konserwatywnych poglądach mają coraz mniej miejsca w Platformie Obywatelskiej. Partia ma problem z określeniem swojej wizji, a przez to traci wiarygodność w oczach obywateli.

Ciekawe, czy list Gowina  osiągnie swój cel i partia faktycznie podejmie się wewnętrznej dyskusji.14:04, lemonn2013
Link Dodaj komentarz »

Przed gmachem MEN oraz przed kuratoriami w całej Polsce odbyły się protesty pod hasłem „Ręce precz od naszych dzieci”. Protestujący sprzeciwiali się seksualizacji dzieci w szkołach oraz przedszkolach.

Wprowadzenie zmian w obecnych standardach edukacji seksualnej to inicjatywa zalecana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jednak działanie takie spotkało się z wielkim sprzeciwem, gdyż, jak mówił były minister edukacji narodowej Krzysztof Kawęcki „Ten proces ma na celu tylko i wyłącznie demoralizację młodego pokolenia Polaków” (cyt. Za: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/rece-precz-od-naszych-dzieci,7617922848)

Trudno nie przeć się wrażeniu, iż takie działanie nic dobrego nie wniesie. Przecież to rodzice powinni decydować o wychowaniu swoich dzieci, natomiast do państwa powinno należeć wspieranie ich w tym.Mija 10 lat, od kiedy Donald Tusk szefuje Platformie Obywatelskiej. Każdy obywatel, zarówno ten, który wiernie popierał Tuska, jak i jego przeciwnik, zdążył już sobie wyrobić zdanie o polityku.

Jedni uważają, iż Tusk stal się bardziej dojrzały, inni widza jego drugie, nieporadne i fałszywe oblicze.

Zdaniem Jacka Żakowskiego partia straciła swoją główną ideę i wspólną wizję, co obecnie staje się coraz bardziej widoczne w obliczu kryzysu PO oraz drastycznie spadającego poparcia w sondażach.

Jak stwierdził Tomasz Lis:, „Mieszkańcom się znudziła też twarz hydraulika”(cyt. Za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,14013704,Lis_o_Tusku__Ludziom_znudzila_sie_juz_twarz_hydraulika.html). Dodaje również, że samym członkom partii ta twarz również się już przejadła.

Co zatem zamierza zrobić Tusk z sobą oraz z partią? Czy ma jakiś racjonalny plan postawienia wszystkiego na nogi? Czy to po prostu koniec jego blasku?12:10, lemonn2013
Link Dodaj komentarz »
piątek, 31 maja 2013

Znowu mamy problemy z budowami dróg. Przepraszam, tym razem chodzi o most. Firma Alpine Bau oświadczyła, że nie dokończy budowy mostu na autostradzie A1 w Mszanie. O co chodzi? Jak na razie nikt nie wie, więc można przypuszczać, że o pieniądze.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwróciła się do firmy z prośbą o weryfikacje decyzji o niedokończeniu budowy. Ta spółka wykonuje jeszcze jedną inwestycję dla GDDKiA, ciekawe, czy z niej też zrezygnuje?

Firma jest ponoć od jakiegoś czasu w kiepskiej kondycji finansowej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy często odbywały się zmiany na kluczowych stanowiskach. To wszystko daje raczej marny obraz wykonawcy. Alpine Bau ponadto miała trzyletni zakaz startowania w przetargach dla GDDiK, który niedawno upłynął. Firma nie prezentuje się zachęcająco, więc może to i lepiej, że nie będzie wykonywała już kolejnych zleceń.

Źródło:

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/gddkia-zada-wyjasnien-od-alpine-bau,7480901181Tagi: alpine bau
14:07, lemonn2013
Link Dodaj komentarz »

Ukraina balansuje pomiędzy wschodem i zachodem. Stara się jak najwięcej ugrać od UE, ale nie mówi nie Rosji. Dla naszego wschodniego sąsiada bardzo ważna jest umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską. Żeby doszło do jej podpisania Ukraina będzie musiała jednak dokonać szeregu reform i co ważne rozwiązać sprawę z Julią Tymoszenko. Już od jakiegoś czasu były prezydent Aleksander Kwaśniewski wraz z byłym przewodniczącym PE Patem Coxem działają w kwestii uwolnienia byłej pani premier. Stan zdrowia Tymoszenko ciągle się pogarsza, a zarzuty jej stawiane wyglądają na mocno polityczne. Władze w Kijowie zdają sobie sprawę z potrzeby wybrnięcia z tej ciężkiej sytuacji i podejmują współpracę z wysłannikami UE. Plan jest prosty: Julia Tymoszenko miałaby zostać zabrana na leczenie za granicę. Jej przeciwnicy polityczni stawiają ponoć jednak warunki i obawiają się podejmowania przez Tymoszenko działalności politycznej.

 

więcej na : http://wpolityce.pl/wydarzenia/54748-kwasniewski-i-cox-maja-plan-uwolnienia-tymoszenko-sukces-misji-zalezy-takze-od-naszej-dyskrecji

środa, 29 maja 2013

 

Partia Prawo i Sprawiedliwość popiera inicjatywę  przeprowadzenia referendum w sprawie 6-latków, a dokładniej – w sprawie obowiązku szkolnego od 6 roku życia. Szef klubu Pis Mariusz Błaszczak jest zdania, że rodzice 6-latków powinni mieć prawo wyboru, czy ich dziecko ma rozpocząć naukę w szkole w wieku 6 lat.

W planowanym referendum obywatele mieliny odpowiedzieć na pytania dotyczące zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków oraz obowiązku przedszkolnego pięciolatków, a także likwidacji szkół gimnazjalnych.

Platforma Obywatelska nie kryje swojego odmiennego dania w sprawie wieku, w którym dziecko powinno rozpocząć naukę w szkole. Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz uważa nawet, iż referendum jest całkowicie zbędne ,a  postulaty Pis są nierozsądne, gdyż to właśnie w wieku 5-6 lat dzieci rozwijają si e najlepiej.

Jak zwykle 2 odmienne zdania… Szkoda tylko, że PO nie pomyśli o tym, że ten 1 rok dzieciństwa więcej może przynieść więcej dobrego dziecku niż możliwość wchłonięcia dodatkowej wiedzy.  Na naukę zawsze jest czas, a utraconego dzieciństwa nic nigdy nie wróci.22:38, lemonn2013
Link Dodaj komentarz »

Ostrych słów krytyki doczekał się Donald Tusk z ust Rokity. W swoim felietonie publikowanych w "Gazecie Wyborczej” Jan Maria Rokita określa premiera Tuska tyranem i bufonem.

 Były polityk Platformy Obywatelskiej pisze w swoim tekście o tym, że Tusk przez lata skupiał się tylko na demonstrowaniu swojej władzy, lecz w pewnym momencie przestało to na kimkolwiek robić wrażenie.

 Rokita porusza również kwestię wyrzucenia z rządu Jarosława Gowina oraz upokarzające podejście do Grzegorza Schetyny. Takie zachowanie sprawiło, iż ci dwaj politycy stali się jego wrogami.

 Cóż, nawet, jeśli Donald Tusk wygra wybory na szefa Platformy Obywatelskiej, nie zmieni to faktu, iż polityk stracił zaufanie tak wielu obywateli, co pokazują sondaże.  Coraz więcej pojawia się głosów, iż to już zmierzch Tuska i nie ma on ani argumentów ani mocy, aby przywrócić dawny wizerunek.

A Jarosławowi Gowinowi z pewnością konflikt z Tuskiem wyjdzie na dobre. 
1 , 2